میوه ترش، شیرین و ملس که درصد ویتامینc آن از تمام مرکبات بیشتر بوده و خانواده ویتامینb را نیز در خود دارد و یک آنتی اکسیدان ضد سرطان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی سایه گیلان، ایران بعد از چین ،ایتالیا و نیوزلند چهارمین قطب تولید کیوی است‌.۱۷۵ هزار تن کیوی فقط در استان گیلان تولید می شود که حدود ۴۰۰میلیارد تومان ارزش اقتصادی دارد.
نیمی از این تولید در تالش از حدود ۲۸هزار هکتار باغهای کیوی برداشت می شود.
بنا به برخی آمار سالانه حدود ۶۰هزار تن از کیوی های تولیدی گیلان به روسیه،آذربایجان،ارمنستان،هندوستان،
ترکیه،عراق و سایر کشورهای عربی صادر می شود‌.
مطالعه شیوه های بهتر تولید،ارقام جدید و مطالعه و ترویج شیوه های علمی در کاشت،داشت و برداشت و آموزش باغداران کیوی کار در راستای کوددهی،هرس،سیستمهای آبیاری و کاهش ضایعات و بسته بندی مناسب و پژوهش در بحث فرآوری محصول در زمینه هایی مانند پودرکیوی،ترشیجات،مربا و میوه خشک و عمل آوری کیوی برای افزایش ارزش محصول تولیدی باید به جد پیگیری گردد.
کشاورزان،سردخانه داران و صادرکنندگان بایستی با حس مسولیت و در یک تفاهم منافع مشترک با رعایت برداشت بموقع،بسته بندی ،انبار و نگهداری مناسب و نیز بازارسنجی،بازاریابی و بازارداری اقدام کنند.
مطالعه ذایقه و سلیقه مصرف کنندگان در بازارهای هدف صادراتی و برگزاری همایش های ترویجی،آموزشی و علمی و مطالعه آفت ها و آسیب های این حوزه ضرورتی انکار ناپذیر است.
لذا پیشنهاد می گردد:
مرکزی تحت عنوان”پژوهشکده کیوی”در غرب گیلان بویژه شهرستان تالش که قطب عمده تولید این محصول است ایجاد گردد تا هم اهداف مورد اشاره فوق محقق شود و هم ارتباط نزدیکی بین تولید کنندگان و پژوهشگران برقرار گردد.
به امید روزهای پرمحصول و پردرآمد همراه با سلامتی برای کشاورزان و باغداران عزیز .خدا قوت و خسته نباشید.

انتهای خبر/چنگیز شکوری

  • نویسنده : چنگیز شکوری